TULAY OZCAN

İzleyiciler

19 Eylül 2011 Pazartesi

Macaristan gezisi (8 ağustos 2011 Prag)


 
Ve Prag 'tayız. Zseget'ten gece 11:30 da ayrıldık. Bütün gece yol gittik. Öğleye doğru Prag'a geldik. Hemen  hızlı adımlarla astromik saatin yanına geldik. Saatteki seromoni başladı. Her saat başı kulede kuklaların açılan pencerede gösteisi başlıyor. Sırayla pencerenin yanından geiyorlar. Sonra horoz  ötüyor. En sonunda kulenin tepesinden borozanlar ötüyor. Meyda bu gösteriyi görmeye gelen turistlerle doluyor. Hava soğuktu gündüz hareket ettiğimiz için soğuyu hissetmedik. Tarihi bir köprüden geçtik. Üzeri heykellerle  ve satıcılarla doluydu.
Tepedeki büyük katedrale çıktık. Çıkarken soluk soluğa kaldık ama çıktığımızda muhteşem bir manzara ile karşılaştık. Askerlerin nöbet değişimine rastladık. Sonra aşağıya indik. Ben okadar çok beğendim ki kendimi binalarda ki heykelleri, kabartmaları çekerken buldum. Sonra bir kafede  lezzetli bir dondurma yedik. Akşam soğuyu daha çok hissettik. Çarşısında gezindik. Bohemya kıristalleri ve cam ürünlere hayran kaldım.
Müthiş güzel bir şehir.  Görmeden olmaz. Saat 11:30 da tekrar otobüse bindik. Bütün gece yol gideceğiz. sabah Münih'teyiz


And we are in Prague. 11:30 Zseget'ten the night we parted. We went all the way tonight. Towards noon we came to Prague. Just next to the clock we came to a rapid pace astromik. Every hour began formal. Puppets in the window starting to show every hour in the tower. One by one they come past the window. Then the cock shouts. In the end borozanlar yelling from the top of the tower. Meyda it fills up with tourists who came to see the show. It was cold during the day that we act for the soğuyu has never experienced. We passed a historic bridge. Over filled with statues and sellers.
Great cathedral on the hill we went. Gasped the way out, but when we had met with a fantastic view. Of the guard saw the exchange. Then we went down. Insomuch that I really liked the buildings, statues of myself, when I found the reliefs. After a delicious ice cream we ate in a cafe. Soğuyu evening felt more. Wandering bazaar. I admired kıristalleri Bohemia and glass products.Fabulous is a beautiful city. Would not be seeing. At 11:30 am we boarded the bus again. All night we go to. Munich in the morning

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder