TULAY OZCAN

İzleyiciler

21 Eylül 2011 Çarşamba

Macaristan Gezisi ( 10 ağustos 2011 Zürih )


 
         Bir gece almanya Münih te kaldıktan sonra  sabah kahvaltı ve otobüse bindik. Gece çok güzel dinlendik. Otelimiz çok güzeldi. Zürih'e yola koyulduk. Yolda devamlı tünellerden geçtik. Bir tanesi avrupanın en uzun tüneliymiş. Saat 16:00 da Zürih'e geldik. Büyük bir garın içinden geçip geniş bir caddeye çıktık. Çok güzel tarihi binalarla çevrili. Göle doğru cadde boyunca yürüdük.
17:30 da tekneye bindik. Göl de tekne gezisi çok güzel geçti. Teknede arkadaşlarımızdan bir çifte yüzüğü teknenin kaptanı taktı. Gece 11:30 kadar Zürih'in içinde gezdik. Bütün şehirlerin içinden geçen akar sular göle boşalırken Burada durum tam tersiydi. Göldeki su Zürih'in içinden başka yöne gidiyordu. Böylece su
devamlı değiştiği için göl temizdi. Gölün suyunu Alplerden akan sular oluşturuyor. Alpler çok uzaktan görünüyor. Çevresindeki evler çok güzel. Gölde bir çok kişi yüzüyor ve yine bir çok kişi yelkenli ile dolaşıyor. Zürih beni prag gibi etkiedi.


One night after their stay in Munich germany breakfast in the morning and boarded the bus. A very good night to rest. Our hotel is very nice. We set off to Zurich. We passed through tunnels on the road constantly. One of the longest tunnel in Europe. Zurich came in at 16:00. We went through it to the railway station was a big wide street. Very beautiful historical buildings surrounded. We walked along the street towards the lake.
17:30 we boarded the boat. Was a very nice boat trip at the lake. Our friends on the boat's captain put the boat in a double ring. We walked around until 11:30 at night in Zurich. All cities discharging into the lake where the water flows through it is just the opposite. Water in the lake of Zurich was going in another direction. Thus, the lake was clean water for continuous change. Waters of the lake water is flowing the Alps. The Alps seem very remote. Very nice surrounding homes. Swimming in the lake and a lot of people still walking around with a lot of people sailing. Impressed me as Zurich Prague.

2 yorum:

  1. Tam otuz sene önce gezmiştim Zürihi çok beğenmiştim Donau diyorlar nehre resimlerden anladığım kadarıyla hala tertemiz ve düzenli, ne güzel hoş vakit geçirmişsiniz valla özendim...

    YanıtlaSil
  2. teşekkür ederim. Sizi mutlu günlerinize götürdüysem çok mutlu oldum. sevgiler

    YanıtlaSil